(hudební skupina)Jeden kmen

Jeden kmen jako hudební projekt v sobě mísí prvky tribalního fantasy ambientu s akustickými nástroji, což dává celé produkci lehce neofolkový nádech. Skrze texty a melodie vypráví mystické příběhy skřetího kmene zpívané v černé řeči. Svoji hudbou vám otvírají bránu do světa Jednoho kmene.

Biografie

Kapela původně vznikla jako čistě studiový projekt fantasy ambientní hudby pro dokreslení atmosféry fotek a příběhů, které vznikají v rámci fotografické části projektu Jeden kmen. Zlomový přístup k budoucí tvorbě přinesl přelom roku 2015 a 2016. Na prvním pořádaném festivalu One Tribe Night vystoupila sestava s krátkou ukázkou hudební tvorby pro projekt. Tuto ukázku tvořily původní ambientní melodie, které jsme doplnili o vokálové a akustické party. Ačkoliv celá živá show nebyla dlouhá, byla kladně přijata, což nás motivovalo připravit plnohodnotné vystoupení. To proběhlo  25. 2. 2017 v rámci druhého ročníku festivalu One Tribe Night, který se bude konat v brněnském klubu Melodka. V průběhu roku 2017 máme v plánu kromě dalších živých vystoupení vydat album na CD a doplnit tak mozaiku tvorby pro projekt Jeden kmen.

Členové

 

Jakub  Jakub Gaja

Kapelmeister a člověk, který vnáší do tvorby poutavé melodie. V kapele se drží hlavně kytary, ale stejně dobře hraje i na djembe a šamanským bubnem. Kuba je ten, který dává hudbě výslednou podobu a ladí melodické linky k dokonalosti.

Magua Magua Augam

Magua toho moc nenamluví, ale o to je za ním vidět větší kus práce. V kapele ovládá, s metronomickou přesností buben, různé perkuse současně má na starosti samply a doprovodné aranže. Ladí naši hudbu tak, aby co nejlépe předala zamýšlenou atmosféru.

Skrik Pavlína „Skrík“ Lukešová

Lingvistická perla a majitelka nejkrásnějšího vokálu v kapele. Pokud při poslechu upadáte do hypnózy, může za to pravděpodobně ona. Skrík hlavně zpívá a píše texty, ale můžete ji také slyšet hrát na štěrbinový bubínek.

Loqo Michal „Loqo“ Horbal

Loqo je majitel nespoutané energie, kterou přenáší hlavně do šamanského bubnu a doprovodných vokálů. Pokud vás některý z hlasu dokáže protnout jak kopí, je to ten jeho.

jugo Jiří „Džugo“ Roček

Tento multiinstrumentální zázrak kapely hraje na brumli, djembe, flétnu, saxonet, hromovou hůl, zkrátka na co je zrovna potřeba. Zvládá výborně i hrdelní zpěvy a má optimistický přístup k práci ve chvílích, kdy ostatní už ani nedoufají.

Ctíba  Ctibor Ostrý

Ctibor je něco jako manažer kapely, dává termíny a organizuje akce. V kapele hraje na šamanský buben, brumli a různá štěrchadla, která doplňuje vokálem. Stojí také ze příběhovými motivy jednotlivých písní.

Ukázka tvorby