Karty na stůl!

Podzim je časem barevného listí, ranních mlh a dlouhých večerů strávených u ohně v přítomnosti přátel. I my jsme si jeden takový udělali. Nesl se v duchu bilancování nad uplynulým rokem a plánováním, co dát novému. A právě o tom plánování bude těchto pár řádků, čímž dáváme pomyslné karty na stůl, abyste do nich mohli nahlédnout i vy.

První kartou je, že rok 2017 bude závěrečným obdobím projektu Jeden kmen. Hodně jsme mluvili o tom, že náš projekt ukončíme výstavou fotek, což je i nadále hlavním cílem. Momentálně se nacházíme v jednání o umístění výstavy , ladíme její podobu a další organizační věci. Jsme tedy již velmi blízko.

Druhá, se kterou už jsme hráli a znovu budeme, je hudba při projektu Jeden kmen. Dali jsme dohromady pevnou sestavu. Původní ambientní formě jsme přidali živé nástroje a vokály. Taky jsme naplánovali pár živých vystoupení. Každopádně druhá karta je stále CD, které hudebně doprovodí příběh, okolo něhož se točí celý projekt Jeden kmen.

Třetí karta je lákavá, jenže ji ještě pevně nedržíme v ruce. Je to spíš takový sen. A když mluvíme o snu, máme tím na mysli knihu. Ta v sobě dokáže svázat větší množství fotek, než bude schopna pojmout výstava a byl by v ní prostor i pro příběhy, které postupně k projektu vznikají. Každý by se pak mohl podívat (bez ohledu na to, zda si bude nebo nebude moci prohlédnout výstavu), co jsme společně vytvořili. Navíc správný příběhy do knih prostě patří a my víme, že Jeden kmen takový příběhem je!

Není toho málo, co jsme si předsevzali, a tak budeme potřebovat vaši pomoc. Už teď se ale můžete těšit na pár věcí, co jsou téměř na spadnutí:

  • fotky z pohřebního tábora (k nahlédnutí v průběhu října a listopadu),
  • dokumentaci ze samotného rituálu (listopad/prosinec),
  • nafocení posledního – studiového – cyklu (k nahlédnutí po novém roce).

V únoru připravujeme společně s folkmetalovými Wolfarian druhou One Tribe Night. Akci chceme pojmout podobně jako posledně a ještě ji trochu vyšperkovat. Vy vytáhněte kostýmy a dojděte s námi zařádit. Celou akci věnujeme fantasy a projektu Jeden kmen. Tentokrát připravujeme živou show, při které odvyprávíme celý ústřední příběh chystaného alba.

V březnu rozehrajeme tu nejriskantnější hru a spustíme startovací kampaň našeho projektu na financování realizace výstavy, CD a knihy. Kampaň tak sleduje tři cíle:

  • první cíl je „Vidět Jeden kmen“ a bude zaměřen na realizaci výstavy,
  • druhý bude „Slyšet Jeden kmen“ a jak už název napovídá, půjde o vydání CD;
  • a pokud to společně dotáhneme až sem, otevřeme třetí cíl – „Mít Jeden kmen“, což je možnost, jak ukázat projekt celý; v pěkné knize, včetně fotek, které se na výstavu z důvodu omezené kapacity nedostanou a rozsáhlejších doplňujících příběhů samozřejmě i včetně hudebního CD.

Kampaň nechceme podcenit. Chystáme pro naše podporovatele zajímavé odměny, mezi kterými budou i opravdové raritní věci. Podle toho, jak se nám povede toto podpůrné tažení, bude vypadat i finalizace projektu. Ať už vše dopadne jakkoli, věříme, že se společně setkáme na otevření výstavy Jeden kmen, které bude 23. září 2017.

A závěrem to nejdůležitější! Jak nám můžete pomoci: Choďte na akce, co pro vás pořádáme, sdílejte a komentujte naše fotky. Pokud máte nápad, jak projekt více zviditelnit, neváhejte nám to navrhnout. Máme taky dost triček a placek, které mohou být vaše. Sdílejte a podpořte březnovou kampaň, bez prostředků to totiž nepůjde. Nakonec nás ale potěší i to, když nám budete držet pěsti, aby se komplikace držely dál a přišlo trochu štěstí.

Díky, váš Jeden kmen

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *