Cyklus „Uruki agh Bajraki“ tedy „Skřeti a Klany“ je konečně uzavřen!  S posledním příběhem o Boldarovi prezentovaným na Facebooku, skončila i experimentální serie, která se vymyká dosavadnímu konceptu celého projektu Jeden kmen. Tentokrát se do hledáčku fotoaparátu nedostal klan Snaga, jako tomu bylo v minulosti, ale pozornost se zaměřila na další uruki a klany, které taktéž patří do jejich světa. Vznikla tak unikátní kolekce fotografií mapujících různorodost v prezentaci uruki napříč českou larpovou scénou.

Nápad zachytit a příběhově usadit i další skřetí kmeny není nový. Ale považovali jsme jej za natolik megalomanský, že jsme jej neustále odkládali. Nakonec se uspořádáním Vorrozu naskytla nečekaná příležitost dostat více uruki na jedno místo, kde jsme se tento tematický cyklus rozhodli zkusit nafotit. Ani v tu chvíli jsme si nebyli jisti úspěchem. Měli jsme k dispozici jen omezené možnosti exteriéru Čebínského lomu a čas pro focení byl vyhrazen na krátké pozdní nedělní odpoledne.

Z tohoto pokusu nakonec vzniklo 32 fotografií a k nim stejný počet příběhů, které jste mohli sledovat po dobu čtyř měsíců na našem facebookovém profilu. Pravda, bylo to s menší prázdninovou pauzou. Každá fotka získala svůj příběh, který byl navíc přeložen do angličtiny, aby si přišli na své i naši zahraniční fanoušci. Zde je na místě vyzdvihnout tým překladatelů a korektorů, kteří odvedli fůru dobrovolnické práce, aby byly příběhy zveřejněny v co nejlepší kvalitě.

Velké poděkování a sláva tak patří: Janě „Kůře“ Kůrkové, Skrík, Slávkovi Klímkovi, Vojckovi Bekárkovi, Aleši „Ronethovi“ Ronovskému, Hynkovi „Dvojcheti“ Dostálovi a Vojtovi Borkovi.

Nemůžeme při poděkování vynechat ani všechny ty, kteří s námi měli tu trpělivost a dali se v rámci projektu zvěčnit. Jmenovitě jsou to Oin z Volturu, Basir z Matugy Sor a skogsrå Skrík. Dále to byli Fritol, Fanda, Tim Tim a Vydra z Ignis, Hanz-duf, Gobbo, Veverâk a Dvoj’che jako kapuli se zubatou tlamou, Davy, Bublug a Hlína z Mor Skoiri, Zoltar a Mozog z Ujakrogtar a Kemr s Gru-pushem z Uku-Roth. Seznam vyfocených uzavírá Boldar z Kruxu a poutník Viks.

I když na Facebooku cyklus skončil, otvírá se tímto v kompletní podobě na našem webu. Najdete ho zde v podobě ukázkového portfolia i celé galerie včetně všech příběhů, které pro cyklus vznikly.

Portfolio „Uruki a Klany“

Celá galerie včetně příběhů

Cyklus navíc stále zůstává kompletně i na našem facebooku:

Album na FB

. . .

Jak to tak vypadá, už i Ty jsi Jeden kmen! Všichni jsme Jeden kmen!

Díky za spolupráci.

. . .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *