Ozvěny festivalu Jednoho kmene

Sedm stovek návštěvníků, živelné koncerty na nádvoří; soubojová aréna, jakou Brno dosud nevidělo. Takový byl festival Jednoho kmene, kterým byla otevřena výstava projektu a který proběhl 23. 9. 2017 v prostorách brněnského hradu Špilberk.

Ačkoli Jednomu kmeni zrovna nepřály všechny okolnosti (jmenujme hlavně vytrvalý déšť při přípravě i konání festivalu nebo nepochopení ze strany novinářů, kde například Mladá Fronta autory projektu označila jako služebníky zla a zároveň je překřtila na kmen Sanga), můžeme s potěšením konstatovat, že festival proběhl za slušné účasti návštěvníků, kterým přinesl zážitek v podobě neopakovatelné atmosféry turnaje a poctivou nálož hudby z koncertního pásma.

Během sobotního odpoledne návštěvníci festivalu zhlédli jak souboje jednotlivců, tak turnaj pětic. Vítězem mezi šampióny se stal Zharf z Angmaru a mezi pětičkami zazářil 301. Theodredův praporec. Vítězům patří náš obdiv,  všem účastníkům turnaje děkujeme za báječnou podívanou!


  
Paralelně k programu v aréně bylo možné bavit se ve fotokoutku s naším vrrkem, nechat si pomalovat obličej, vyvěštit si od starého šamana kousek odrazu své budoucnosti a pro nejmenší účastníky byl nachystaný vozík Legion of HELL a aktivity ve skřetím koutku.

Později pak v návaznosti na otevření samotných prostor výstavy odstartovalo hudební pásmo. Jako první se špilberským nádvořím rozezněly severské písně Trolíly, následovala energická smršť Wintage Wine, na výlet do jiných dimenzí nás vzala skupina Postcards From Arkham, po setmění zazněl Jeden kmen a posledními tóny na závěr nás poctili muzikanti kapely Deloraine.

Celá akce se konala za podpory Muzea města Brna Špilberk, díky práci velkého množství dobrovolníků a také díky všem podporovatelům, kteří projektu věřili a pomohli jej nastartovat.


    

 Pro ty, co festival nestihli navštívit, bude výstava otevřená (každý den kromě pondělků) až do 11. 2. 2018.

Jeden kmen ale má i po festivalu rozhodně co na práci. Podzim a zima bude pro hudební těleso jeden velký kolotoč zkoušení, pilování skladeb a nahrávání slíbeného CD. Než se s ním budeme moci pochlubit, přinášíme alespoň bohatou fotodokumentaci proběhlého festivalu:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *