DSC_3778

Dunění bubnu utichlo, slova zaklínadel odvál vítr a ohništěm, kde plál posvátný oheň, již prorůstá nová tráva. Přesně tolik času uběhlo od konání akce s názvem Kaushatar, které jste mohli být součástí skrze poslední publikované fotky. Pokud jste je ještě neviděli, máte možnost zde. Pokud však už znáte každý stín tanečníků a všechny obrazce ohnivé záře zpaměti, mohlo by vás zajímat i pár postřehů ze zákulisí realizace této akce.

DSC_3781
Kaushatar probíhal v několika dnech, kdy se všichni spříznění pod hlavičkou Jednoho kmene sjeli na kouzelné místo v Moravském Krasu. Na něm byl rozbit tábor, který poskytoval zázemí pro připravovanou několikadenní práci. Tu sice hodně stěžovala vlna veder, přesto se však kromě rituálu zvládlo i něco navíc.

Jak je to zvykem, ústředním tématem setkání byly fotografie, kterých se tradičně zhostil Cer. Jelikož jste ho neměli možnost ještě vidět při práci, níže je dokumentace. Nelze opomenout ani zásluhy jeho ženy Verči u externích blesků. Oba plně tvořili hlavní materiál pro Jeden kmen, a tak dokumentační fotografie pocházejí od Koda a Majka. Majk se navícDSC_3780 postaral o video dokumentaci a pár dalších záběrů, na jejichž zpracování se můžete těšit v budoucnu. Nahrávat nové zvukové motivy dorazil také Magua a poprvé se svým materiálem k hudební části pDSC_3791rojektu veřejně vystoupil i Jakub. Zbytek kmene tvořil materiál pro Jeden kmen pod taktovkou zmíněných osob a staral se o zázemí.

Oproti jiným tématům, které jsme ztvárňovali, se Rituál fotil poněkud odlišně. Měl vlastní scénář, podle kterého se od začátku do konceDSC_3903
odehrával a nedal se přerušit. Rituálem se prostě skutečně stal. Jen tak mohli být fotky co nejvíce autentické. Z tohoto důvodu se Cer na jeden večer proměnil v ducha, který kroužil kolem tanečníků a snažil se zachytit atmosféru na „první dobrou“. Neodehrávalo se žádné „tady si stoupni a tady se trochu natoč“. Publikované fotky navíc neprošly žádnou výraznější úpravou a vše bylo stvořenou pouze rukou fotografa a jeho přístrojem. Stejně autenticky byl Maguou pořízen z Kaushatar i zvukový záznam, který se stane podkladem pro stejnojmennou píseň.

Závěrem je třeba poděkovat všem, kteří přiložili ruku k dílu. Byly to perné i parné čtyři dny. Udělala se nejen spousta práce, ale vzniklo i mnoho nových zážitků a vzpomínek. Abyste si nemysleli, že jsme se práci věnovali jen jeden den a jinak se opalovali v lomu, přikládáme návnadu na skrytý cyklus, jehož jméno zatím nebude zatím odhaleno. Díky za pozornost a sledujte nás dál!SNAGA_lov_2SNAGA_lov_1

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *