Jak už jsme avizovali, 30. ledna se ve 20:00 na Špilberku uskuteční promítání nového dobrodružného filmu s loupežnickou tématikou „Prach a Broky“. Film měl premiéru 26. prosince v Rožmitále pod Třemšínem a poté jej bude možné vidět ve vybraných městech včetně Brna. Snímek pochází z dílny občanského sdružení Rosenthal o. s. a není jejich prvním filmovým zářezem. Určitě je ale prvním, kterému se dostalo velké podpory ze strany fanoušků. Dokazuje to jejich úspěšná kampaň na Startovač.cz.

Proč se však o filmu dozvídáte ze stránek úplně odlišného projektu Jeden kmen? Věc se má tak, že film „Prach a Broky“ je, stejně jako projekt Jeden kmen, komunitním projektem, který by bez fanoušků a vlastní komunity přátel ochotných pomáhat ve svém volném čase a úplně zadarmo, vznikal jen stěží. Současně skupinu Snaga, která tvoří projekt Jeden kmen, a Rosenthal o. s., autoři filmu „Prach a Broky“, spojuje i organizování LARPových her. Dá se říci, že zástupci z obou skupin z LARPového prostředí v podstatě vzešli a dlouhodobě se mu věnují. Ke vzniklé spolupráci tak nebylo daleko a proto před samotným promítáním filmu můžete vidět i překvapení  s tématikou Jednoho kmene. (Ti co byli na premiéře, tu možnost již měli.) Proto pro vás brněnské promítání připravuje skupina Snaga pod hlavičkou projektu Jeden kmen a ve spolupráci s Muzeem města Brna. Novinky a informace k dané akci můžete sledovat na FB události brněnského promítání: PRACH A BROKY – Projekce na hradě Špilberku

Přejeme lidem z Rosenthal o. s., aby jejich film měl úspěch a gratulujeme ke zdárnému dokončení projektu. Současně děkujeme za možnost prezentovat Jeden kmen spolu s filmem „Prach a Broky“!

Profil na csfd: http://www.csfd.cz/film/368358-prach-a-broky/prehled/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *